Kontrola škodlivého kódu (Web Site Malware Scan)
Zakoupením některého z SSL certifikátů Symantec získáte využití výhod prestižního antivirového zabezpečení zdarma i na webových stránkách. Kontrola proti Malware probíhá denně a na výskyt škodlivého kódu je majitel webu upozorněn neprodleně e-mailem. V zaslané zprávě je konkrétní identifikace zdroje problému a webmaster tak může neprodleně závažnou situaci vyřešit.
Web Site Malware Scan nabízí
- denní kontrola www kódu zajišťuje nejvyšší ochranu
- okamžitě upozornění při výskytu škodlivého kódu
- seznam napadených stránek pomůže správci webu rychle a přesně zjistit zdroj problému
Malware se nevyplatí podceňovat
Útočníci často umísťují na slabě zabezpečené weby malware, který napadá počítače návštěvníků a většinou je jeho cílem získání důvěrných dat, jako jsou přihlašovací údaje nebo čísla platebních karet. Provozovatel webu se o tom většinou dozví pozdě, typicky při zablokování jeho stránek ve vyhledávačích a moderních prohlížečích. Napadení stránek malwarem může mít fatální důsledky pro podnikání a důvěryhodnost webu.
V roce 2011 společnost Symantec identifikovala 403 miliónů variant škodlivého kódu a virů (malware), které mohou ohrozit váš web. Webové prezentace jsou častým cílem útočníků, kteří se na ně pokouší umístit škodlivý kód nebo viry a infikovat počítače návštěvníků. Společnost Symantec kontroluje webové stránky uživatelů svých certifikátů na malware a pomáhá jim rychle odstranit zdroj napadení.
Jak mohu tuto funkci získat?
Web Site Malware Scan od společnosti Symantec získáte zdarma ke každému SSL certifikátu Symantec z naší nabídky.
Co je to Malware
Malware je počítačový program určený ke vniknutí nebo poškození počítačového systému. Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zákeřný) a „software“ a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Pod souhrnné označení malware se zahrnují počítačové viry, trojské koně, spyware a adware.
Od dob rozšíření širokopásmového připojení k internetu byl zákeřný software vytvořen pro zisk (např. z nucené reklamy). Například od roku 2003 byla většina rozšířených virů a červů vytvořena, aby převzala kontrolu nad uživatelskými počítači pro zneužití na černém trhu. Nakažené "zombie počítače" jsou používány na rozesílání emailů, sdílení kontrabandu, dat jako je dětská pornografie, nebo na napadání DDOS útoky.
Zdroj: Wikipedia
Jednou z cest, jak jsou napadány počítače, je umístění Malware na běžné webové stránky. Útočníci zneužívají chyb v počítačových programech a získávají hesla na FTP, zkouší zjistit "brutálním" slovníkovým útokem přístupová hesla nebo zneužívají "díry" ve webových redakčních systémech a po úspěšném útoku následně nahrávají do stránek nebezpečný kód, který po nahrání do prohlížeče může způsobit zneužití uživatelského PC.